ORGANIZACJA KOLEKCJI

KORPUS :  wykonany z okleinowanej lub fornirowanej płyty w różnych rodzajach (orzech, dąb, mahon, klon i inne), również z pełnego drewna (dąb, mahon, lipa).Tył korpusy wykonany za sklejki.
DRZWI :   mogą być wykonane z tej samej płyty co korpus szafy, lub w systemie ramy z litego drewna z wstawioną sklejką lub płytą mdf dowolnie fornirowaną.
WYMIARY I POJEMNOSĆ :  szafy dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego, najczęściej stosowane to moduły na 10 lub 20 gablot (10 + 10 w pionie lub poziomie).
PROWADNICE : tradycyjny system listewek drewnianych w kolorze dobranym do korpusu szafy, gablot lub innym dowolnym. Dzięki nim po włożeniu gablot pomiędzy górną krawędzią gabloty a poprzeczną listewką pozostaje minimalny odstęp który nie przepuszcza światła do wewnątrz, znacząco redukuje osiadanie kurzu na gablotach. Prowadnice nie posiadają ostrych krawędzi ani wystających mocowań a gabloty przsuwają się wzdłuż gładkich ścian wewnętrznych korpusu. System ten eliminuje uszkodzenie gablot podczas ich wkładania do szafy.
ZAMEK I ZAWIASY :   najczęściej stosowany jest standardowy zamek bębenkowy na kluczyk lub baskwilowy dzięki któremu punkty zamknięcia znajdują się w górnej i dolnej krawędzi drzwi. Zastosowane mogą być zawiasy i wykończenie zamka w stylu rustykalnym lub nowoczesnym. Dopuszczamy możliwość zastosowania innych systemów zamknięcia zgodnych z życzeniem klienta.

 

SZAFY NA GABLOTY I PUDŁA ENTOMOLOGICZNE

Szafy na gabloty entomologiczne

Zestawy